چهارشنبه , شهریور ۲۸ ۱۳۹۷
تازه های باخیش

چگونه بفهمیم مردان دروغ می گویند؟

دروغ گفتن یکی از خصلت های ناپسند است. اما چگونه بدانیم که طرف مقابل دارد دروغ می‌گوید؟ در این مقاله با علامات دروغ گفتن آشنا خواهیم شد. با باخیش همراه باشید.

چگونه بفهمیم مردان دروغ می گویند؟

چگونه بفهمیم مردان دروغ می گویند؟

دروغ گفتن طرف مقابل همیشه از جمله آزارهای روحی است که خانم‌ها از سوی آقایان دچارش می‌شوند. اگر پای درد دل خانمی بنشینید حتما آزرده شدن از دروغ طرف مقابلش یکی از مشکلات او در رابطه تلقی می‌شود.

حالا برای این که بفهمیم مردمان به ما دروغ می‌گوید یا نه این مقاله را بخوانید: مردی که دروغ می‌گوید چند علامتی را که بدنش به شما نشان می‌دهد را نمی‌تواند کنترل کند و اگر طرف مقابلتان زمان حرف زدن با شما دچار استرس و عرق کردن شد بدانید که می‌ترسد دروغ‌هایش لو برود.

همچنین اگر تن صدایش عوض شد مثلا بسیار زیر یا بسیار بم شد احتمالا در حال دروغ گفتن است. زن و مرد علامت‌های بدنی که مردان در زمان دروغ گفتن دچارش می‌شوند، عبارتند از:

ژست‌های مخصوص سرفه کردن درون مشت، بالا بردن دست روی سر و عقب بردن بالاتنه موقع حرف زدن، کـشـیدن گـوش و مـالیدن چشم، مالیدن و خاراندن بینی، مالیدن چانه، ضربه زدن ریتمی با انگشتان، خاراندن گردن، کشیدن یقه لباس، بردن دست‌ها در جیب.

همچنین یک تجربه قدیمی از مادربزرگ‌ها هم در این موضوع می‌تواند به شما کمک کند. از قدیم اگر شما یا هر کدام از اطرافیانتان دروغ می‌گفتید مادربزرگ‌ها با نگاه کردن به چشم هایتان به شما می‌گفتند چشم هایت دروغ می‌گوید.

حالا این تجربه از نظر روانشناسی هم ثابت شده است. چشمان کسانی که دروغ می‌گویند معمولاً بازتر از حد متعادل است یا دائما چشمهای آنان به نقاط مختلف حرکت می‌کند.

در عین حال آنها معمولا از نگاه مستقیم به شما احساس ناراحتی می‌کنند و سعی می‌کنند مستقیما به شما نگاه نکنند و این هم یکی از راه‌هایی است که با نگاه کردن به چشمان همسرتان می‌توانید بفهمید به شما دروغ می‌گوید یا نه.

اما مجله باخیش یک توصیه هم برای شما دارد. توجه بیش از حد به کارهای طرف مقابلتان و حساس شدن در مقابل دروغ او فقط باعث می‌شود شما از هم دور شوید در چنین مواردی حتما فراموش نکنید که طرف مقابل شما هم انسان است و احتمال سرزدن خطا از او وجود دارد.

همانطور که شما هم نمی‌توانید جلو خطا کردنتان را بگیرید.

اینم جالبه!

مدل دکوراسیون و چیدمان اتاق مهمان

طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی خانه و انتخاب بخش‌های دکوراتیو فضاهای شخصی منزل به خودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *