چهارشنبه , شهریور ۲۸ ۱۳۹۷
تازه های باخیش

معجون هایی برای درمان فوری سرما خوردگی

اگر احساس می‌کنید که گلویتان دارای التهاب است و علائم سرماخوردگی هم آزارتان می‌دهد قبل از این که به پزشک مراجعه کنید می‌توانید با یک معجون و چند دستور این مقاله حالتان را بهتر کنید. شاید با عمل کردن به این مقاله اصلا نیازی به مراجعه به پزشک نداشته باشید. با باخیش همراه باشید.

معجون هایی برای درمان فوری سرما خوردگی

معجون هایی برای درمان فوری سرما خوردگی

اول این که در یک لیوان آب جوش، چند قطره آب لیموی تازه و یک قاشق عسل بریزید و این مایع را در طول روز چند باری بنوشید تا گرمای موجود در طبع و حرارت آن حالتان را بهتر کند.

البته یادتان باشد که میزان آب لیمویتان بیشتر از عسل نباشد زیرا در این صورت هم فشار خون شما کاهش می‌یابد و بی حال‌تر می‌شوید و هم ترشی بیش از حد آب لیمو گلویتان را زخم می‌کند.

معجون دیگری که می‌تواند در خوب شدن سرماخوردگی به شما کمک کند، دم‌کرده آویشن، دارچین و زنجبیل با آب گرم و مخلوط کردن آن با عسل است. این مواد را بگذارید 20 دقیقه در یک ظرف در بسته در آب جوش دم بکشد و بعد آن را بنوشید.

البته مصرف زیاد این مایع کمی میزان قند خون شما را کاهش می‌دهد که سعی کنید در دفعات مصرف این مایع دقت داشته باشید.

راهکار دیگری هم که به شما کمک می‌کند حالتان خوب شود این است که در طول روز نوشیدنی‌های گرم زیادی مانند چای و قهوه و چای سبز بنوشید اما توجه داشته باشید این نوشیدنی‌ها غلیظ نباشند که مقدار زیاد کافئین موجود در آن‌ها شما را ضعیف خواهد کرد.

همچنین فراموش نکنید که نوشیدن آب جوش بیشتر به خوب شدن حال شما کمک می‌کند پس نوشیدن آب سرد را فراموش کنید تا التهاب گلویتان کاهش پیدا کند.

اینم جالبه!

چرا پس از یک روز پراسترس نمی‌توانیم شب راحت بخوابیم؟

چرا بعد از یک روز پراسترس نمی توانیم شب راحت بخوابیم؟ اگر پس از یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *