چهارشنبه , شهریور ۲۸ ۱۳۹۷
تازه های باخیش

حذف مصرف شیر و لبنیات موجب کاهش سریع وزن و داشتن پوستی شفاف

حذف مصرف شیر و لبنیات موجب کاهش سریع وزن و داشتن پوستی شفاف

حذف مصرف شیر و لبنیات موجب کاهش وزن سریع  و داشتن پوستی روشن می‌شود

آیا تا به حال درباره حذف شیر و کره و پنیر و دوغ و کشک و خامه و بطور کلی انواع لبنیات و فراورده های شیری از رژیم غذایی خود فکر کرده اید؟ آیا میدانید مصرف شیر و لبنیات آنقدرها هم که قبلا گفته میشد برای بدن مفید نیست؟ مخصوصا شیر و فراورده های شیری که در حال حاضر تولید میشوند میتوانند بیشتر از سود برای شما بدن زیان داشته باشند. با مجله باخیش همراه باشید.

حذف مصرف شیر و لبنیات موجب کاهش سریع وزن و داشتن پوستی شفاف

حذف مصرف شیر و لبنیات موجب کاهش سریع وزن و داشتن پوستی شفاف

باید گفت حذف فراورده های لبنی از رژیم غذایی کار آسانی نیست اما در صورتیکه موفق به این کار شوید فواید بسیاری برای بدن شماست. شفافیت و صافی پوست ، کاهش سریع وزن و تقویت سیستم گوارشی و خلاص شدن از نفخ تنها بخش کوچکی از فواید ترک مصرف شیر و لبنیات است .

توجه : قبل از ترک مصرف شیر و لبنیات حتما با پزشک متخصص تغذیه درباره جایگزینی خوراکی ها و منابع مناسب کلسیم و ویتامین D مشورت نمایید . مصرف سبزیجات تیره مانند گل کلم و همچنین ماهی قزل آلا قرمز ، ساردین و… میتواند جایگزین مناسبی برای دریافت کلسیم و ویتامین D مورد نیاز بدن شما باشد .

1 – کاهش مصرف شیر و لبنیات به کاهش وزن سریع شما کمک میکند در حال حاضر کاهش وزن با استفاده از کاهش مصرف شیر و لبنیات یکی از روش های رایج در کشورهای پیشرفته جهان است . بخصوص اگر رژیم غذایی فعلی شما ، شامل مصرف پنیر پیتزا ، خامه ، سرشیر ، کره ، شیر عسل ، پنیر پرچرب و شیر پرچرب میباشد ، با کاهش مصرف این خوراکی ها، سریع تر وزن کم خواهید کرد .

2 – با کاهش مصرف شیر و لبنیات ، کمتر نفخ میکنید تحقیقات اخیر نشان داده است کاهش مصرف شیر و لبنیات میتواند به حد خیلی زیادی از نفخ کردن شما بکاهد . مخصوصا اگر دچار بیماری عدم تحمل لاکتوز باشید و یا بدن شما به شیر و فراورده های شیری حساسیت داشته باشد ، این کاهش نفخ ، محسوس تر خواهد بود .

3 – با کاهش مصرف شیر و لبنیات ، از شر جوش و آکنه خلاص شوید و پوستی صاف و شفاف داشته باشید . تحقیقات اخیر نشان داده است که مصرف شیر و لبنیات شیری ، تاثیر مستقیمی بر روی بروز جوش و آکنه و لکه های پوستی دارد . بخصوص اگر این شیر حاصل گاو ( یا هر علفخوار دیگر ) باشد که از تغذیه طبیعی و چرا کردن آزادانه محروم است . با حذف مصرف شیر و لبنیات ، از ورود هورمون های غیر طبیعی به بدن خود جلوگیری کرده و پوستی روشن تر و صاف تر خواهید داشت .

همچنین افرادی که مبتلا به اگزاما و پسوریازیس هستند باکاهش مصرف شیر و لبنیات میتوانند از میزان شدت بیماری خود به میزان قابل توجهی کم کنند.

کم کردن مصرف شیر و لبنیات ممکن است در ابتدا جالب به نظر نرسد و دیگران شما را از این کار نهی کنند. اما مطمئنا ارزش یکبار امتحان کردن را دارد.

اینم جالبه!

چرا پس از یک روز پراسترس نمی‌توانیم شب راحت بخوابیم؟

چرا بعد از یک روز پراسترس نمی توانیم شب راحت بخوابیم؟ اگر پس از یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *